معماران معروف دنیا

آنتونی گائودی

لودویگ میس فن در روهه (Ludwig Mies van der Rohe )

این معمار آلمانی-آمریکایی، یکی از پایه گذاران معماری مدرن است.از جمله معماران معروف دنیا شفافیت و سادگی کلماتی هستند که به بهترین شکل ممکن هنر این معمار افسانه ای را بیان می کنند. در ساختمان‌های او از مواد اولیه مدرن مانند صفحات شیشه‌ای و فلزات صنعتی استفاده می‌شود که به تعریف معماری داخلی این آثار کمک شایانی می‌کرد.

لودویگ میس فن در روهه

مدرسه Crown Hall یکی از طراحی‌های زیبای لودویگ میس فن در روهه می‌باشد که نمایی از هنر مدرن را به تصویر می‌کشد. این بنای زیبا در شیکاگو واقع شده است.

مدرسه Crown Hall

از آثار مشهور دیگر این معمار می توان به نمایشگاه برسلونا (Barcelona Pavilion)، خانه فارنسورت (Farnsworth House)، گالری طبیعی جدید (New National Gallery)، میدان وستمونت (Westmount Square) و مرکز تجاری تورنتو-دومینیون (Toronto-Dominion Centre) اشاره نمود.

آنتونی گائودی (Antoni Gaudí)

یکی از دستاوردهای مهم برای معماران این است که طراحی‌های آنان به آثار دیدنی و گردشگری تبدیل شوند. با این معیار آنتونی گائودی احتمالا موفق‌ترین معمار تاریخ است! معماری که آثارش تبدیل به نمادهای شهر مختلف شده و سالیانه تعداد زیادی از توریست‌هایی که حتی سر رشته‌ای از معماری ندارند را به شهرهایی می‌کشاند که آثار این معمار در آن وجود دارد.

آنتونی گائودی

در سبک معماری او استفاده از خطوط منحنی، منحنی‌های آزاد، دیوارهای موجی و مصالح، بافت‌ها و شکل‌های طبیعی را می‌بینیم. بسیاری آنتونی گائودی را بزرگترین معمار جهان معاصر می‌دانند که هنر او شهر بارسلونا را به یکی از زیباترین شهرهای جهان تبدیل کرده است.

مهم ترین اثر او ساگرادا فامیلیا، کلیسایی است که در بارسلونا قرار دارد و در نماد معماری نئوگوتیک در دنیای معماری می‌باشد.

آنتونی گائودی

از آثار مهم دیگر او می توان به کازا باتیو ، پالائو گوئل ، کازا میلا و کازا ویسنس اشاره نمود.

مایکل گریوز (Michael Graves)

در زمینه معماری مدرن، یکی از نام‌هایی که همواره می‌درخشد مایکل گریوز است.

مایکل گریوز

پروفسور گریوز با سابقه ۴۰ ساله تدریس در دانشگاه پرینستون خالق آثاری همچون ساختمان پرتلند (Portland Building)، کتابخانه عمومی دنور (Denver Public Library)، چند ساختمان برای والت دیزنی، استراحتگاه دلفین‌ها (Dolphin Resorts) و ساختمان هومانا (Humana Building) است.

مایکل گریوز

فرانک لوید رایت (Frank Lloyd Wright)

یک معمار افسانه‌ای بدون داشتن تحصیلات رسمی معماری! معماری که بسیاری او را بهترین معمار ادوار می‌دانند.

فرانک لوید رایت

معماری که در بسیاری از جهات صاحب سبک است. استاد سبک ارگانیک و پریری به توجه بسیار ویژه به جزییات معروف است. از مهم ترین آثار او می توان به خانه روبی اشاره نمود.

فرانک لوید رایت

از دیگر آثار مهم او می توان به موزه گوگنهایم ، خانه آبشار ، دانشگاه ایالتی آریزونا ، خانه تابستانی تالیسین وست در آریزونا ، هتل ایمپریال توکیو اشاره نمود.

زاها حدید

در لیست برترین معماران دنیا نام زاها حدید به عنوان برترین معمار زن تاریخ به چشم می خورد. این معمار عراقی الأصل پر آوازه به طراحی ساختمان‌های عجیب معروف است. آن قدر عجیب که بسیاری از طرح‌های بلند آوازه‌ی او به اجرا نرسیدند، اما آن‌هایی که به اجرا رسیدند همواره، ما را شگفت زده کرده اند.

زاها حدید

یکی از مهم ترین آثار زاها حدید در سبک دیکانسراکشن خانه اپرای گوانگجوی چین می‌باشد.

از دیگر آثار مهم او می توان به مرکز فرهنگی حیدر علی اف در باکو آذربایجان ، موزه ملی ماکسی MAXXI در رم ایتالیا، مرکز علوم فاینو ، مجموعه وانگجینگ سوهو و…. اشاره نمود.

زاها حدید

کلام آخر

 سپاس از شما که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید.شاید مقاله شهرک‌های مسکونی معروف تهران برای شما مفید باشد.

نظرات 2

  1. واقعا اساتید بزرگی بودند و هستند.

    1. از اینکه مطالب ما مورد پسندتون بوده خوشحالیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر شما

گروه ساختمانی چمن آرا

فرم شما با موفقیت پر شد.

کارشناسان ما در کوتاهترین زمان

با شما تماس می‌گیرند.